понедельник, 23 апреля 2012 г.


Поради     
 
Сибірські хаски є жертвою свого вельми привабливого зовнішнього вигляду. Цуценята хаски чарівні і милі настільки, що багато хто бере їх як м'яку іграшку, забуваючи про природу цих собак. Більшість людей звертають увагу на прекрасну подобу і веселий характер, але насправді сибірські хаски не можуть бути хорошими домашніми тваринами для всіх. 



1] Мисливський інстинкт займає велике місце в поведінці хаски. Він настільки сильний, що досить одного погляду на цих собак, щоб розгледіти в них справжніх "вовчих предків". Звичайно, є і виключення - собаки, які не залишать свого господаря і не накинуться на сусідського кролика або кішку. Завжди потрібно пам'ятати, що таких собак як хаски треба тримати на повідку або в безпечному місці.
    
2] Краще місце для утримання собак цієї породи - заміська ділянка з надійною загорожею, що виключає підкоп, оскільки ці собаки схильні до самостійних прогулянок.

3] Це незвичайно розумні тварини. Хаскі не люблять самоти. Ці собаки відчувають себе дуже добре в компанії з людиною або іншим собакою. Залишені одні в квартирі або на задньому дворі, з нудьги хаскі можуть стати руйнівними.

4] Вони доброзичливі і товариські, але все таки не треба забувати, що призначення цих собак – тягнути. Улюблене заняття для їздового собаки – бігти в упряжці, ці собаки не вартуватимуть і не охоронятимуть.

5] Хаскі чудово уживаються в групі собі подібних, строго дотримуючи закон ієрархії. Сутички між собаками служать лише для з'ясування стосунків і не закінчуються кривавими побоїщами.
    
6] До незнайомих собак за межами своїх володінь хаски найчастіше просто байдужі.

7] Хаскі абсолютно позбавлений запаху і за вдачею незвичайно охайний. Шерсть Хаскі не вимагає особливого підходу, її досить вичісувати раз на тиждень, щоб собака виглядав доглянутим, з блискучою, чистою шерстю.

Загальний вигляд

Сибірський хаскі — граціозний, швидкий і легкий в русі робочий собака середніх розмірів. Її помірно компактний корпус з густою шерстю, стоячі вуха і пухнастий хвіст говорять про північне походження. Характерні вільні і плавні рухи здаються легкими і не вимагаючими жодних зусиль. Сибірська хаскі прекрасно працює в собачій упряжці, перевозячи не важкі вантажі з середньою швидкістю на величезні відстані. Пропорційність складання відображає її силу, жвавість і витривалість. Пси завжди більші, але без грубості будови; суки дрібніші, але не легші. Сибірська хаски повинна знаходитися в робочій кондиції, з міцними і добре розвиненими м'язами.
  
Зріст, вага, пропорції, складання

Висота в загривку: пси - 53-60 см, суки - 51-56 см.

Вага: пси – 20-27 кг, суки - 16-23 кг Вага пропорційна зростанню.
При огляді збоку довжина корпусу від плечолопаткового зчленування до сідничого горба трохи більше висоти собаки в загривку.
Вади: будь-який прояв масивності кістяка; надлишкова вага.
Дискваліфікуючі вади: висота в загривку: пси — більше 60 см, суки — більше 56 см.

Рухи

Рухи вільні і плавні, виглядають легкими, без зусиль. На рингу сибірську хаски слід демонструвати на вільному повідці а помірно швидкій рисі для того, щоб вона показала довгий вас-мах передніх кінцівок і сильний поштовх задніх. При спостереженні спереду і ззаду на кроці сибірська хаски не ставить лапи на одній лінії (слід в слід). При збільшенні швидкості руху кінцівки поступово сходяться під корпусом ближче до лінії центру тягарі, при цьому передні і задні кінцівки виносяться строго вперед; лікті і коліна не вивертаються ні назовні, ні всередину. Задні кінцівки рухаються по одній лінії з передніми. В русі спина залишається міцною і прямою.
Пороки: короткий, гарцюючий, дрібочучий крок; рухи важкі, перевалюючись, що перехрещуються або боком.

Характер і темперамент

Темперамент. Сибірську хаски відрізняє доброзичливий, м'який, товариський і одночасно живий характер. Вона не проявляє якостей, властивих сторожовим собакам, не відноситься підозріло до сторонніх і неагресивна до інших собак. Дорослі собаки декілька стримані. Розум сибірської лайки, слухняність і легкий характер роблять її приємним компаньйоном і старанним працівником.


Сибірський хаскі — порода собак, виведена як їздовий собака, одна з найдревніших пород собак. В теперішній час також використовується як собака-компаньйон та шоу-виставочний собака.




  
Термін «хаскі» спочатку позначав самих ескімосів. Ескімоський хаскі, або канадська лайка має історичну батьківщину Гренландію.



Вважається, що сибірських хаскі вивели чукчі, що живуть в Північно-Східному Сибіру. Довга історія пов'язує сибірських хаскі з цим народом, вона налічує, можливо, три і більше тисяч років і є важливим моментом у виживанні цієї породи і введенні її в культуру чукчів. Був час, коли цьому напівкочовому племені необхідно було розширювати територію для полювання, а для цього потрібний був собака, здатний швидко пересуватися на великі відстані та перевозити вантаж від місць полювання до постійних поселень та навпаки. Невеликий розмір собак чукчі компенсували великим разміром типічної упряжі, що нараховувала 15—17 собак.
         
Собаки утримувались чукчами безпосередньо в житлових приміщеннях, тому були виведені неагресивними до людини та люблячими гратися з дітьми.
         
Важко знайти якісь письмові свідоцтва, оскільки цей народ не записував свою історію, але їх спосіб життя залишався незмінним протягом століть, тому що вони не були готові сприйняти зміни і вважали за краще слідувати традиціям.
     
   На початку XX століття, коли в СРСР був створений загальний реєстр північних порід, сибірські хаскі випали з цього реєстру, оскільки були недостатньо великими, щоб використовуватися для ефективного транспортування вантажів. Деякі оргазінаційні рішення призвели до того, що вже до 40 років порода сибірських хаскі в СРСР фактично припинила своє існування, змішавшись з популяціями аборигенних лаєк. Порода була збережена тільки в США завдяки ввезенню чукотських їздових собак для аляскінських гонок, що проводились щорічно з 1908 року. Сибірські хаскі мали прекрасні гоночні якості, тому упряжі цих собак неодноразово привозились в США для участі у гонках та для подальшого розведення.         Історія зберегла для нас імена людей, що зберегли породу. Це торговець хутром родом з Украини Уильям Гусак (приймав участь в аляскінських гонках в 1909 році), шотландський золотодобувальник Фоке Маул Ремсі (в 1911 році), торговець хутром Олаф Свенсон, серйозно вивчавший чукотську практику утримання та разведення цих собак в конці 1930-х років та каюр Леонард Сеппала.